Музичка радионица

12. маја 2022. нашу школу су посетили музичари и одржали радионицу ученицима млађих разреда. Учитељ Славиша Љубомировић, у пратњи Бојана Царића, на занимљив начин је представио Музичку читанку ,,Волим да волим“, која уз песме Русомира Арсића, Жикице Димитријевића, Виолете Јовић, Мирослава Кокошара и друих дечјих песника, садржи њихове нотне записе и основне појмове музичке писмености, везане за узраст од 1. до 4. разреда. Ученици су упознали називе делова гитаре, јер се радиница заснивала на певање праћено свирањем на овим инструментима. Гости су у пратњи присуитних ученика певали познате дечје песмице ,,Кад си срећан“, ,,Царство и другарство”, ,,Разболе се лисица”, али су научили и једну нову ,,Мени би мама” Мирослава Кокошара која се нашла у овој књизи. Ученици су имали могућност да овај дан започну весело, песмом, а имали су могућности и да купе ову занимљиву књижицу.

Учитељица
Слађана Стевановић